פאנל-מחסן עץ

מה הם דקים?

דק

אז הנה כמה מילים איכותיים על דקים, ברגים ותושבות

מהם דקים?

דקים יכולים להפוך ברגע את פנים או חוץ ביתנו למקום יוקרתי וכיף לבילוי. במקום מרצפות קרמיקה, אבנים, שבילי חול ועוד – ניתן היום לבנות בקלות לבד או באמצעות איש מקצוע דק נפלא וחדיש. לוחות הדקים בשנים האחרונות נכנסו לשימוש רחב במגזרים הפרטיים והציבוריים, וניתן היום לראותם בכל מקום. המראה הפסטורלי של הדק שואב את המתבוננים בו לעולם שכולו אסתטיקה.

מגוון של סוגי דקים

ישנם סוגי דקים רבים אשר פונים לקהל רחב: דקים למרפסת, דקים לגינה, דקים לפנים הבית (פרקט) ודקים כקורת גג. סוגי הדקים השונים נחלקים לסוגי עץ: מלא, רגיל או סינתטי. תחת קטגוריית העץ המלא נוכל למצוא דק מאורן, דק מאיפאה, דק מקומרו ודק מטיק. דק סינתטי, לעומת זאת, בנוי משבבי עץ ומעורבבים בו חומרים נוספים כגון פלסטיק. זוהי האופציה הזולה ביותר, אך כמובן בהתאמה היא גם פחות איכותית. הדקים הסינתטיים אינם דורשים תחזוקה רבה מכיוון שאין מדובר בעץ אמיתי. בנוגע לשאר סוגי הדק, מומלץ לתחזק את העץ על בסיס קבוע כל פרק זמן מדויק על מנת לשמר את הברק הטבעי של העץ.

קטגוריה נוספת בתוך סוגי דקים נחלקת לצבעים: צבע כהה או בהיר. בחירה בצבע הנה משמעותית ותוסיף מימד נוסף של יופי לביתכם. על הלקוח לקחת בחשבון את כל השיקולים בבחירת הדק המתאים ביותר עבורו – גם מבחינת נוחות הניקוי, גם מבחינת האפקט הוויזואלי אותו הדק ייצר, כמובן יש גם לקחת בחשבון גם את מיקום הדק, ובסופו של דבר – את המחיר. 

התקנת דקים

ניתן למצוא לדוגמא חברות התקנת דקים בראשון לציון, ממש קרוב לביתכם או כל מחסן עצים המאפשר שירותי התקנה על-ידי אנשי מקצוע. התקנת דקים בראשון לציון הנה נוחה מכיוון שמירב החברות באיזור מציעות היצע חומרים גבוה, בכל מחיר ולכל צורך. אם כן, התקנת דקים בראשון לציון ממחישה את מספר סוגי דקים שניתן למצוא בשוק, תוך שמירה על הגינות ומהימנות, בכדי להוציא את הלקוח מרוצה.

תהליך הנחת העץ

את הנחת הדק בפועל ניתן לבצע לבד או באמצעות חברות מתמחות (כפי שניתן למצוא חברות מתמחות בתחום התקנת דקים בראשון לציון). באם בחרת לבצע את המשימה לבד, עליך לשים לב כי פעלת על פי הוראות היצרן המדויקות עוד מרגע הנחת התשתית לקורות הדק. הנחת התשתית המתאימה הנה קריטית ליצירת דק מושלם. כמובן יש להמשיך עם הוראות היצרן בשלב הנחת הדק עצמו ועד לשלב הגימור הסופי שאין חשוב כמותו.