פאנל-מחסן עץ

דקים – סוגים וחומרים

דק

כמה מילים על דקים

רצפת דק היא רצפה העשויה לוחות מחומר עץ או דמוי עץ, המשפרת את נראות הבית או המרפסת. קורות העץ מחוברות זה לזה יחדיו לקרקע ומשמשות כחיפוי עץ חדשני ועיצובי למרפסת, לשבילים, לגן ועוד. בעלי מקצוע רבים עוסקים היום באופן ספציפי במקצוע התקנת דקים, דבר המראה על נפוצות התחום בשנים האחרונות. ניתן למצוא דקים מחומרים רבים, דבר אשר משפיע על נראותו היום ובעוד עשור, על אופן הניקוי שלו ועל צפיפות הנחתו על הרצפה. באמצעות בניית דק תוכלו להוסיף לביתכם עיצוב מודרני הנושק למגמות עיצוב מן העבר. כשמדברים אנו על רצפת דק – חשוב להבחין בין רצפות דק לחוץ (לדוגמא דקים לגינה) ורצפת דק לפנים (לדוגמא לתוך הבית). רצפות דק מעשירות את ביתכם ומקנות מראה יוקרתי לכל סוגי הבתים.

דקים לגינה:

הדקים הנפוצים ביותר הם דקים לגינה. ברגע שבוחרים חומר עמידים ואיכותיים עבור דקים לגינה, הדק יישאר נקי ויפה לאורך זמן, ללא כל צורך בטיפול מיוחד מלבד שטיפה קלה. הוספת דק לגינתכם יוצרת מרחב קסום לבילוי משפחתי וחברתי. ניתן לבנות דקים לגינה ממבחר רחבים של עצים (כגון אורן, איפאה ואירקו), תוך התחשבות בצורכי הלקוח, בשימוש בדק ובמידת חשיפתו לפגעי מזג האוויר.

 

תהליך התקנת דקים:

תהליך התקנת דקים הוא פשוט וכולל מספר שלבים חשובים. תחילה יש לבנות יסודות על המשטח הרלוונטי ולהתאים את תהליך התקנת הדק בהתאם לסוג המשטח: אדמה/משטח קשה. לאחר מכן יש להתקין את התשתית (קרשי עץ לבן המשמשים בסיס לקורת העץ) בהתאם לחומר. אם עבור דקים לגינתנו בחרנו דק מסוג אורן לדוגמא, נניח כל שורת קרשים במרחק של 70 ס"מ זה מזה. לאחר הנחת היסודות נתחיל בהליך התקנת דקים, זאת נעשה בעזרת פלס וברגים. בחלק זה חשוב להקפיד על סגירת הדק בצורה מושלמת כך שלא יזחלו להם חפצים בין הקרשים. לבסוף, ננקה את המשטח החדש שלנו ונגמר באמצעות צבע שמן מיוחד שיבליט את צבע העץ הטבעי של הדק.

 

שמירה על הדק!

חשוב לציין כי יש אנשי מקצוע רבים המתמחים בתחום התקנת דקים, ואפשר בקלות לפנות לאיש מקצוע שיישא בכל התהליכים במקום לבצע זאת לבד.

בכדי לשמור על הברק הגלום ברצפת הדק, חשוב לנקותו כל פרק זמן קצוב באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים. באם התהליך נעשה בצורה טובה, תוך זמן קצר תיהנו מדקים לגינה או לבית אשר ישמש אתכם במשך שנים רבות.